Blog Fundacji Miaukot: koty szukają domu. Telefony: 606 690 222 lub 609 834 036 mail: fundacja.miaukot@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu

Akcja sterylizacyjna Ciach!bezdomność oficjalnie wznowiona! Zapraszamy!

ZAPRASZAMY do udziału w nieustającej Akcji Sterylizacyjnej Ciach!bezdomność!


Nadszedł czas oficjalnego wznowienia CIACH!-a, a co za tym idzie również poświęconego mu wątku.


W wyniku akcji objętej patronatem serwisów miau.pl oraz schronisko.net , a zainicjowanej przez forumową ryśkę, w latach 2006-2009 zostało wysterylizowanych ponad 500 kotów. Wszystkie zabiegi przeprowadzono wyłącznie dzięki funduszom akcjonariuszy CIACH!-a. I za to jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Może się wydawać, że pięćset wyCIACHanych kotów to znów nie tak wiele, ale jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę kocich istnień, które dzięki temu nigdy nie musiały ginąć pod kołami samochodów, umierać w męczarniach na skutek wyniszczających je chorób czy ludzkiego okrucieństwa, to powstaje całkiem pokaźny koci zastęp. Wielokrotnie sterylizacja była zabiegiem ratującym życie kotek, których macice były już tak cienkie, że groziły pęknięciem, kotek z ciążą pozamaciczną oraz ciężarnych, które z powodu wyczerpania spowodowanego bezdomnością i ciągłym odchowywaniem kolejnych miotów, nie byłyby już w stanie wykarmić potomstwa...

Ze względów organizacyjnych byłyśmy zmuszone zawiesić na jakiś czas naszą formalną działalność, nie zrezygnowałyśmy jednak z kastrowania bezdomnych zwierząt, które stanęły na naszej drodze. Odbywało się to przede wszystkim w ramach naszych prywatnych środków, a te są, niestety, ograniczone. Teraz, jako Fundacja, pragniemy wrócić do cięcia bezdomności. Nie ukrywamy, że liczymy na Waszą pomoc.

Po co jest Ciach!bezdomność?

Pod naszą opieką znajduje się w chwili obecnej pięćdziesiąt jeden kotów i dwa psy. Zapewnienie im opieki wymaga wiele wysiłku, tym bardziej, że nie wszystkie zwierzęta mają swoich wirtualnych opiekunów (aktualny fundacyjny miauwątek znajduje się tutaj). Bywa naprawdę ciężko, ale lata pracy w terenie nauczyły nas jednego: sterylizacja jest najskuteczniejszą i najbardziej ekonomiczną metodą zapobiegania bezdomności zwierząt a także zwiększania szans kotów bezdomnych i wolnożyjących na przetrwanie.


Człowiek radykalnie zmienia otoczenie naturalne, zwykle ze szkodą dla zwierząt, w tym również kotów. Mamy obowiązek zapewniać im opiekę, chronić je przed cierpieniem i zrobić wszystko, aby zapanować nad liczebnością ich populacji:

1. Finansując sterylizacje kotów bezdomnych, wolnożyjących i będących pod opieką odpowiedzialnych osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
2. Współorganizując wspomniane wyżej zabiegi i opiekę nad kotami.
3. Polacy wiedzą na temat kotów i sterylizacji za mało, wiedzę opierają na stereotypach. Chcemy to zmienić, oferując swoje wsparcie w postaci środków finansowych, doświadczenia i możliwości, z których sami korzystamy.

Najlepszym przyjacielem kota jest odpowiedzialny człowiek.Jak działamy w ramach Ciach!bezdomność?

1. Finansując sterylizacje kotów bezdomnych, wolnożyjących i znajdujących się pod opieką odpowiedzialnych osób w trudnej sytuacji materialnej.
2. Współorganizując wspomniane wyżej zabiegi i opiekę nad kotami.
3. Pracując u podstaw: docierając do karmicieli, do mieszkańców wsi, współdziałając z poszczególnymi opiekunami i mobilizując ich do działania. Im więcej ludzi przyjmie odpowiedzialność za bezdomne zwierzęta żyjące wokół nich, tym większe efekty przyniesie akcja Ciach!bezdomność.
4. Edukując, dzieląc się wiedzą i umiejętnościami, w miarę możliwości wspierając karmicieli opiekujących się grupami wysterylizowanych podopiecznych .
5. Współpracujemy tylko z osobami odpowiedzialnymi, które biorą na siebie podstawowy obowiązek opieki nad kotami objętymi akcją.
6. Sterylizacje przeprowadzane są tylko w lecznicach, które gwarantując bezpieczny, profesjonalny zabieg i opiekę oraz oferują atrakcyjne ceny uwzględniające społeczny wymiar akcji.

Jak przyłączyć się do Ciach!bezdomność?

1. Zostając "Akcjonariuszem" Ciach!bezdomność.
Jedna "akcja" to darowizna w wysokości 30 złotych przekazana na konto MiauKota z dopiskiem "ciach". Można wpłacić równowartość dowolnej ilości "akcji", ale też dowolną jej część; tzw. "1 Ciach" to wielkość czysto umowna. Oczywiście, mile widziane są wpłaty cykliczne (np. comiesięczne). Bieżące informacje o przebiegu akcji publikowane są w tym wątku oraz na stronie Fundacji.
2. Zostając Operatorem Ciach!bezdomność.
Operator organizuje zabiegi i opiekę, pomaga w logistyce i przeprowadzeniu akcji .
3. Zostając Kierownikiem Ciach!bezdomność.
Osoby posiadające samochód i wolny czas mogą znacząco pomóc w transporcie kotów do lecznicy.

 

Dane do wpłat:Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot
41-902 Bytom, pl. Gen. Sikorskiego 2/2

nr konta: ING Bank Śląski 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638

płatności zagraniczne w formacie IBAN: PL 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638
(w tytule przelewu prosimy wpisać słowo „ciach”)

 

 

przebieg akcji w roku 2010:

STYCZEŃ:

1.(11.01.) kocurek osoby niezamożnej - operator: Grupa Krak
2.(11.01.) kotka osoby niezamożnej - operator: Grupa Krak
3.(20.01.) Inga
4.(20.01.) Kokaina

Okres przejściowy
LUTY:

5.(16.02.) kocur wolnożyjący - operator: Halina

MARZEC:

6.(09.03.) Miaukotek
7.(20.03.) Buster
8.(20.03.) Regal
9.(23.03.) Rufus
10.(23.03.) Rysio

Po okresie przejściowym
CZERWIEC

11.(09.06.) Majka
12.(09.06.) Dyngos
13.(10.06.) kotka wolnożyjąca - operator p.Ala
14.(10.06.) kotka wolnożyjąca - operator p.Ala
15.(11.06.) kotka wolnozyjąca - operator p.Ala
16.(11.06.) kotka wolnożyjąca - operator p.Ala
17.(14.06.) Pierniczek

Zaczynamy!


sobota, 19 czerwca 2010, ewko77

Polecane wpisy

  • Kacha, Tolek i Misia, czyli hurtem do weta

    14 kwietnia do lecznicy trafiła wspomniana w tytule trójka. Wysterylizowano Kachę - kotkę z podwórka, o której wspomniano tu . Wcześniej jednak charrrakterna ko

  • Tragedia... Oleńka nie żyje...

    Oleńka , koteczka w typie syjama złapana na bytomskim podwórku w ramach CIACH! -a, nie żyje... 11 kwietnia wolontariuszka zawiozła kotkę do lecznicy: planowany

  • Kolejne podwórko pod lupą MKŁowczego

    Część pierwsza zapisków z wiosennych MKłowów A.D. 2011 znajduje się tutaj . A co dzieje się na wspomnianym tam drugim podwórku? Na celowniku znalazła się Łatka

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
 MiauKot Liczniki odwiedzin Najlepsze Blogi pr pr