Blog Fundacji Miaukot: koty szukają domu. Telefony: 606 690 222 lub 609 834 036 mail: fundacja.miaukot@gmail.com

Z przymrużeniem oka

piątek, 08 lipca 2011

Drugi odcinek, a w zasadzie powtórkę powtórki powtórki - jeśli ktoś przegapił, można będzie obejrzeć jutro, 9 lipca, o godzinie siódmej rano. Tak, siódmej. No dobra, wiem, że sobota... ale lepsza siódma rano niż trzecia w nocy, prawdaż? ;)

Jaj Jackson Galaxy uświadamia opiekunów "trudnych" kotów?

Przy okazji: wyczaiłam gadżecik, którego używa Jackson, a który pozwala przyciągnąć uwagę kotowatego:

niedziela, 10 października 2010

Kot do pełni szczęścia potrzebuje nie tylko zaspokojenia swoich potrzeb fizycznych. Jako zwierzę wybitnie ciekawe świata, poszukuje wciąż nowych wyzwań, co czasem prowadzi do konfliktu z dwunogami ;)

Producenci kocich zabawek odkryli chyba ostatnio, że mogą zbić majątek na ludziach, którzy albo rozpieszczają swoich pupili, albo mają świadomość konieczności stymulowania kocich neuronków,  albo też zwyczajnie zagłuszają wyrzuty sumienia - brakuje czasu na wszystko, jak tu jeszcze znaleźć chwilę na zabawy z pupilem? Jakkkolwiek by nie było, mamy takie np. gadżeciaki interaktywne, o:

dla kotów i dla psów.

Ceny niektórych zwalają z nóg, a gwarancji na to, że wzbudzą zainteresowanie naszych mruczków nie ma :D  Człek kupi na ten przykład coś takiego:

źródło: zooplus

A kot na to: Dzięki, stary, ale nie trzeba było. Serio... O, się zepsuło: wiesz, że tej piłki wyjąć nie można? Bubel... Lepszy ten kapselek, co to go rok temu gwizdnąłem ze stołu...

Przeglądając pewien popularny serwis, trafiłam jednakże na kilka filmików, które są gotową instrukcją na to, jak z niczego zrobić coś, co może zadbać o psyche i intelekt milusińskich:


Podobnych filmików jest o wiele więcej. Ograniczeniem dla rozmiarów i funkcji kocich placów zabaw są chyba tylko wyobraźnia  i umiejętności manualne opiekuna ;)

A mnie się jakoś ciepło na sercu zrobiło, że pieniądze to nie wszystko, że czasem tyle radości  (dla opiekuna i kota) wyczarować można ze sterty odpadków, które zanim wylądują w koszu, dostają drugie życie. Że komuś chciało się wytężyć szare komórki i poświecić trochę czasu...

 

PS. Oczywiście gwarancji na to, że kot wyrazi zainteresowanie konstrukcją, nadal nie ma :D


poniedziałek, 20 września 2010
niedziela, 28 marca 2010

Opis producenta żwirku:

Staropolskie porzekadło mówi: "Tam gdzie drewno rąbią tam wióry lecą". Prawda to stara od wieków, wiec wykorzystaliśmy ją w pewien sposób, dla naszego higienicznego żwirku dla kota Siku-Miku. Trociny, ścinki i wióry to odpad, który stanowi ponad 30% procesu przetwórczego drzewa. Odpad ten, powstający w przemyśle drzewnym to podstawowy surowiec do produkcji naszego Siku-Miku. W rzeczywistości z nieprzydatnych nikomu pozostałości powstał przydatny dla naszych milusińskich, w pełni ekologiczny i biodegradowalny produkt. W naszych działaniach popieramy tylko takie rozwiązania, które w pełni są przyjazne naszemu naturalnemu środowisku. Zapewne, zadają sobie Państwo pytanie: czy aby na pewno, nie bierzemy udziału w wycinkach lasów? Otóż nie. Aby wyprodukować Siku-Miku nie ma konieczności ścięcia ani jednego drzewa. Cała tajemnica to wysuszone w sposób naturalny i przygotowane z dobrego wyselekcjonowanego drewna sosnowego trociny i wióry, które przy użyciu wielkiego ciśnienia, bez jakichkolwiek chemicznych substancji sklejających zostają zespolone w tzw. "pellety". Dzięki takiej procedurze i przykładaniu wielkiej wagi do jakości surowca, nasze Siku-Miku ma taki ładny, jasny kolor i piękny zapach - żywicznej sosny. Te niewielkie "drewniane wałeczki" o średnicy 6mm i średniej długości 25mm są w stanie pochłonąć duże ilości kociego moczu pęczniejąc i powiększając swoją objętość kilkakrotnie. Tak zużyty żwirek, można bezpiecznie usuwać bezpośrednio przy pomocy domowej toalety. Proszę jednak pamiętać, aby bezpośrednio po takiej czynności, nie zapomnieć o umożliwieniu zużytemu Siku-Miku pokonania w jak najszybszy sposób "drogi do morza".

 

...i aż chce się  sikać :D

piątek, 26 lutego 2010

Ano właśnie. Człek przeczesuje sieć tudzież - wersja dla twardzieli - sklepy zoologiczne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Analizuje kształt, wielkość, potencjalne zagrożenia (za długie sznurki, plastikowe ślipka i noski, niepotrzebne wibrysy z nylonowej żyłki, grzechoczące w zabawkowych bebechach dzwoneczki czy inne takie tam), na które mogą się w czasie beztroskich harców natknąć kocie niebożątka.  Przynosi łup do domu  i ...

Patrzy... jak kocisko zabawia się: patyczkiem do uszu, kapslem, korkiem z wina, skrawkiem papieru, zgniecionym w kulkę rachunkiem ze sklepu, liśćmi upolowanej i zamordowanej sałaty, obierkiem z marchewki, rzodkiewką, cukierkiem owinietym w szeleszczący papier, kabelkiem, ampułką po porcji intronu, gąbką wyszarpaną ze zlewu, zatyczką do kranu...

Aaaa! Oczywiście na szczycie kociej listy bestsellerów są kartony!
Kartony to jest to!


No, może jeszcze czerwona laserowa kropka ]:>

Nic. Grunt, że biznes się kręci :D

Kto da więcej? ;)

niedziela, 24 stycznia 2010

najlepiej opowie poniższy filmik:

 

:D

poniedziałek, 07 grudnia 2009


 

 

 

No i jak tego tałatajstwa nie kochać? :D

sobota, 03 października 2009
piątek, 07 sierpnia 2009

 

Cudo! Koniecznie podkręć głośniki! :D

piątek, 03 lipca 2009

... małoletniej rzeszy osieroconych sierściuchów:

 

Kto kiedyś musiał odkarmić "własną piersią" miot kocich osesków, wie, o czym mówię ;)  

Ilustracja skopiowana została z witryny "Karuska":

 

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6737&action=prod .

Fakt, cena zabija :/

 

środa, 01 lipca 2009

Czego to producencji nie wymyślą, żeby tylko naciągnać właściciela kota na uszczuplenie miesięcznego budżetu ;) Kocie SPA - voila!

 

Ale właściciel nie w ciemię bity. Domowym sposobem przecież również można kotu zapewnić porcję rozrywki:  

Warunek: kot również powinien nie mieć słuchu muzycznego ;)

czwartek, 25 czerwca 2009

jeszcze nikomu nie zaszkodziło:

;)

 
1 , 2
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Adopcje starszych psów
Adoptuj MiauKotka
Akcje MiauKota
Jak pomóc miaukotkom?
Kontakt
Kumple Królika, tfu! MiauKota ;)
Mruczą w sieci
Podlinkownik Opiekuna
Sterylizacja
Walcz z bezdomnością
 MiauKot Liczniki odwiedzin Najlepsze Blogi pr pr