Blog Fundacji Miaukot: koty szukają domu. Telefony: 606 690 222 lub 609 834 036 mail: fundacja.miaukot@gmail.com

Zakończone adopcje CK

poniedziałek, 25 stycznia 2010

 cyt. za stroną azylu:

23 października kolejny maluszek dołączył do grona podopiecznych Stowarzyszenia. Malutka Lusia żyła gdzieś zapewne ze swoją mamą i rodzeństwem, ale komuś jej obecność musiała się nie spodobać, bo została złapana i wrzucona do piwnicy. Przerażona, głodna i zziębnięta płakała straszliwie, prosząc o pomoc.

Miała to szczęście, że jej rozpaczliwe wołanie usłyszała wolontariuszka azylu i wzięła ją do swojego domu. Kicia błyskawicznie odkryła, że jest kotem zupełnie domowym. Bez problemu nauczyła się, do czego służy kuwetka, że ludzie są bardzo fajni, bo umieją świetnie napełniać miseczki i głaskać kotki, od czego kotkom robi się od razu dużo lepiej. Zaprzyjaźniła się też z innymi kotami.

Uwielbia zabawy i gonitwy. Nie ma pod łapką specjalnej zabawki dla kotka? Nie ma problemu. Wystarczy kawałek papieru i odrobina kociej wyobraźni i już mamy polowanie na całego, aż do utraty kociego tchu. Skończą się siły? Też nie ma problemu! W końcu łóżeczka od tego są, żeby kotek mógł się zwinąć na poduszce w kłębuszek i śnić kocie przyjemne sny. Lusia wie dobrze, co to kocia godność, i sama wybiera momenty, kiedy chce się przytulić. Mruczy wtedy głośno, ociera się i wtula całą powierzchnią ciałka. Ale nie, żeby tak na każde zawołanie - koteczka sama wie najlepiej, kiedy jest czas na przytulanki.

To słodka kocia Zosia-Samosia, która lubi sama o sobie decydować. Szuka człowieka, który doceni jej indywidualność i urodę, kto pokocha ją, jej kocie ego i każdą jedną czarną plamkę na kocim futerku.


kontakt:

kontakt z wolontariuszem
W sprawie adopcji prosimy o bezpośredni kontakt z wolontariuszką, u której mieszka kicia. Tel.: 511 953 832.

lub:
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35,
42-600 Tarnowskie Góry, Opatowice

Telefony kontaktowe : 602 680 250 lub 795 138 858

Adresy mailowe: azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

niedziela, 24 stycznia 2010

Hetman to kocur złapany w Radzionkowie.

Jest już starszym kotem, który niejedno w życiu przeszedł. widać, że po przejściach. Gdy trafił do azylu, miał na grzbiecie jeden wielki kołtun. Bez miauku protestu pozwolił wyciąć go sobie wyciąć. Ba! dokonującą operacji wolontariuszkę lizał po ręce. 

Jest bardzo wystraszony, choć duży, boi się innych kotów. Całe dnie śpi w klatce, w swoim wiklinowym domku. Jak się go weżmie na ręce, to tylko mruczy i międli łapkami. Po prostu przekochany sierściuszek.

kontakt:

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt
"Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35, 42-600 Tarnowskie Góry, Opatowice

Telefony kontaktowe :
602 680 250 lub 795 138 858

Adresy mailowe:
azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

środa, 13 stycznia 2010

6 listopada 2009 r. do domu jednej w wolontariuszek azylu wprowadziła się młodziutka, bura kicia. Na imię dostała Onka - po tym, gdy wolontariuszka, u której zamieszkała, stwierdziła, że Mała jest podobna do owczarka niemieckiego. Wystarczyło skrócić pierwsze litery nazwy rasy i już mrucząca koteczka miała swoją pierwszą własną rzecz: imię.

Kicia przyplątała się wcześniej do stada dokarmianych dzikich kotów, ale odstawała od niego diametralnie... Widać było, że to cudowny, domowy kot, który nie poradzi sobie sam bez pomocy człowieka. Onka jest przemiłym stworzeniem, kochającym przytulanie, mruczenie, tulenie, całowanie. Po czym najchętniej zaczyna cały cykl od samiutkiego początku! Gdy ktoś nie ma czasu, kicia przychodzi i wsadza łepek pod rękę, żeby choć w ten sposób mieć trochę kontaktu z ukochanym człowiekiem.

Jest łagodna i spokojna. Bardzo lubi towarzystwo innych zwierząt, chociaż nade wszystko kocha ludzi. Ma pluszowe w dotyku futerko i w ogóle jest cała taka okrąglutka i mięciutka. Wystarczy z nią chwilę pobyć, by pokochać ją z całego serca.

Kicia dostała od nas wszystko, co możemy jej dać: ciepły kąt, pełną miseczkę, opiekę weterynarza. Dostała też swoje imię. Ma jednak w sobie tyle miłości, że nie może się za nic doczekać, by móc obdarzyć nią Swojego Własnego Człowieka... Bardzo prosimy w jej imieniu o tę odrobinę miłości, która dla niej może stać się całym Światem.


Aktualnie znajduje się pod opieką wolontariusza.

kontakt w sprawie zwierzaka:

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35,
42-600 Tarnowskie Góry, Opatowice

Telefony kontaktowe : 602 680 250 lub 795 138 858
Adresy mailowe: azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

niedziela, 13 grudnia 2009

Jego bracia, Rufus i Romek, znaleźli wspólny domek :D

Rysiek wciąż czeka:

Rysio wziął chyba bardzo na serio dane mu imię i zachowuje się jak mały, czupurny ryś. Już teraz widać, że wyrośnie z niego archetypiczny kot: niezależny, świadomy swojej godności i urody. Pod pozorem słodkiej kuleczki kryje się bowiem mały, waleczny śmiałek, który nie pozwala, by ktoś wbrew jego woli zacieśniał z nim znajomość. Jest małym samotnikiem: sam wybiera sobie miejsca na drzemkę, z dystansem podchodzi do innych kotów i ludzi. Jesteśmy pewni, że otoczony indywidualną opieką zaprzyjaźni się z człowiekiem - choć zapewne na swoich, Rysiowych warunkach. Jest idealnym kotem dla kogoś, kto chciałby mieć przyjemność przebywać pod jednym dachem z kotem, który jest świadomy swojego powinowactwa z dzikimi, leśnymi drapieżnikami. Rysio, w przeciwieństwie jednak do swoich dalekich leśnych kuzynów, potrafi świetnie dryblować piłeczkę i nosić w pyszczku pluszowe myszki.

 

KONTAKT:
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt
"Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35, 42-600 Tarnowskie Góry, OpatowiceTelefony kontaktowe :

602 680 250 lub 795 138 858

Adresy mailowe:
azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

sobota, 05 grudnia 2009

- rzecze piękna Asteria - Powinien bezwzględnie zaopatrzyć się w ...

I to nie wszystko:

 

:D

Gospodyni domowa pełnym pyszczkiem!

 Przyda się jeszcze i to:

beata rybotycka & grzegorz turnau - kto chce bym go kochała

Kotka przebywa w DT w Krakowie. Szuka swojego Domu.

KONTAKT:
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt
"Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35, 42-600 Tarnowskie Góry, OpatowiceTelefony kontaktowe :

602 680 250 lub 795 138 858

Adresy mailowe:
azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

Tytuł niczym z Onetu :D

Sahara to oczywiście piękna bura kocica, o której można dowiedzieć się  więcej, zaglądając na stronkę* prowadzoną przez DT, który udzielił małej schronienia.

 

Koteczka szuka swego domu.

KONTAKT:
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt
"Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35, 42-600 Tarnowskie Góry, OpatowiceTelefony kontaktowe :

602 680 250 lub 795 138 858

Adresy mailowe:
azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

 

* wszystkie fotki Sahary pochodzą z tej właśnei strony

niedziela, 22 listopada 2009

20 listopada 2009 r.  na zabieg wyciągania śrutu z nosa pojechał  Ildefons. Obyło się bez operacji: śrut udało się wyciągnąć bez rozcinania nosa, a kot ma tylko podrażnioną śluzówkę.

 Kocurek aż do wybudzenia przebywał w domu wolontariuszki, która donosi:

A Ildefons... po prostu zaskoczył mnie, w domu zupełnie nie ten kot. Na kociarni taki jakiś "cichy", niby daje się pogłaskać i nosić na rękach, ale widać, że szczególnie wyjątkowej radości mu to nie daje. Dziś natomiast ledwo się wyczołgał z transporterka i ... kocio pieszczoszek. Łasił się do nóg domowników, barankował, pokazywał brzuszek i chodził krok w krok za ludźmi - nigdy ale to nigdy nie widziałam tego u niego w schronisku. Przypuszczam, że towarzystwo kotów, za którymi nie przepada, tak go  dobija.
I zachowałam na pamiątkę śrut - będę go pokazywać każdemu człekowi, który z oburzeniem będzie mnie pytał, dlaczego nie wydajemy kotów do domów wychodzących.

 

środa, 11 listopada 2009

ze strony azylu:

2 listopada do azylu trafił paroletni kocurek, przyniesiony do weterynarza przez panią, która postanowiła uśpić zwierzaka, bo nie stać już było jej na dokarmianie go. Weterynarz zadzwonił do nas, a my... co można zrobić w takiej sytuacji? Kocurek został przyjęty pod opiekę Stowarzyszenia. Natychmiast został też wykastrowany.

Ma parę lat i jeszcze nie wie, co sądzić o zmianie swojego losu, chociaż zdecydowanie docenia pełną miseczkę i towarzystwo człowieka. Obserwuje na razie wszystko i wszystkich dookoła i zastanawia się nad tym, co go spotkało. Jeszcze chyba nie do końca rozumie, że skończyło się już marznięcie, a rozpoczęła Epoka Pełnego Brzuszka.

Zbieżność imienia z pewnym bardzo znanym śpiewakiem operowym całkowicie zamierzona :)

sobota, 07 listopada 2009

Jedna z koteczek, które przywieziono w bagażnikowym transporcie.

Część z nich przebywa w domach tymczasowych (Afrodyta, Luizjana, Persefona i Enigma), część znalazła jużswoje domy (Zuma, Dakota, Nevada), a Nimfa czeka...

Jest koteczką bardzo nieśmiałą, wymagającą ze strony opiekuna uwagi, cierpliwości i wiele wyczucia. Powinna jak najszybciej znaleźć dom...

czwartek, 05 listopada 2009

Szczotka do butelek, Pan Froterka, Pan Gąbka, Wycieraczka... Wszystkie te sugestywne, przyznacie, przezwiska zarobił pierwszego dnia. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia :D

Pod opieką wolontariuszki Cichego Kąta przebywa od 3 listopada 2009 roku.

Mały zupełnie nie przejął się obecnością rezydentów. Ludziom z kolei wskazał ochoczo wszelkie łazienkowe skrytki, których istnienia wcześniej nie podejrzewali.


Relacja tymczasowej opiekunki :

Straszne Mambo strasznie ładnie korzysta z kuwetki. Aż mi się wierzyć nie chciało, bo wydawał się taki jednak odrobinę zestresowany, ale stres stresem, a kuwetka kuwetką. Wszystko zostało zrobione dokładnie tam, gdzie było trzeba. Mimo młodego wieku nie wpadł także na pomysł, by zjadać żwirek betonitowy, za co jestem mu szalenie wdzięczna .

Straszne Mambo bardzo ładnie je też suchą karmę, chociaż nie jest nadmiernie łakome (Nikon na przykład zawsze rzuca się na wszystko tak, jak gdyby nie jadł od tygodnia). Jak Mambo dostanie miseczkę pod nosek, to zje. Jak nie, to jest zbyt zajęte, żeby się tym przejmować.

Mambo bardzo ładnie zareagowało na kropelki z gentamycyną i dzisiaj oczka są nieporównywalnie lepsze. Prosimy bardzo o kciuki, bo bardzo chciałabym go jak najszybciej zaszczepić.

Mambo tęskni trochę za mamą, więc od czasu do czasu sprawdza, czy jednak nie mam mleka w palcach. Przychodzi się samo poprzytulać i bardzo ładnie mruczy. Nie jest jakieś bardzo przytulaśne, bo za bardzo lubi polować na ogon Nikona, ale chwilkę na mruczanki zawsze znajdzie.

Mambo próbuje się wylizywać, co mu idzie różnie. Dzisiaj na przykład chciał się grzecznie wylizać pod ogonem, wystawił tylną łapę w pozycji klasycznej i... zasnął w takiej pozycji. Ma też problem z łapkami tylnymi i ogonem - jak próbuje je wylizać, to mu uciekają. Nie wiadomo dlaczego ;)

 

KONTAKT:
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt
"Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35, 42-600 Tarnowskie Góry, OpatowiceTelefony kontaktowe :

602 680 250 lub 795 138 858

Adresy mailowe:
azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

środa, 04 listopada 2009

Kiara ma cztery miesiące, poza tym wszoły, wzdęty brzuszek, powiększone węzły chłonne i zapalenie dziąseł.

Kocina plątała się po mieście, przymilając do ludzi. Niektórzy pewnie zachwycali się małym, miłym koteczkiem, inni mijali ją obojętnie, jeden z przechodniów potraktował ją kopniakiem... Świadkiem zdarzenia była córka wolontariuszki. 

Maluch poszedł za nią. Został nakarmiony, miał znaleźć sobie jakiś kącik w piwnicy i wieść żywot kota wolnożyjącego. Został jednak przegnany przez piwnicznych pobratymców. Uciekł i szukał schronienia pod samochodami. 

W CK przebywa od 30 października 2009 r.

Trafił do domu wolontariuszki. Jest leczona.

 

KONTAKT:
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt
"Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35, 42-600 Tarnowskie Góry, OpatowiceTelefony kontaktowe :

602 680 250 lub 795 138 858

Adresy mailowe:
azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

 

wtorek, 03 listopada 2009

Kociaki  z tego wpisu podrosły. Z kluch zmieniły się w kocią młodzież o smukłych kształtach.

Trikolorka Carmen i pingwinek - Bruno:

 Na pierwszym planie Asteria.

 edit: Bruno jest już w swoim domu! :)

kontakt:
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt
"Cichy Kąt"
ul. Wiśniowa 35, 42-600 Tarnowskie Góry, Opatowice
Telefony kontaktowe :

602 680 250 lub 795 138 858

Adresy mailowe:
azyl.ck@gmail.com lub azyl@schronisko.net

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Adopcje starszych psów
Adoptuj MiauKotka
Akcje MiauKota
Jak pomóc miaukotkom?
Kontakt
Kumple Królika, tfu! MiauKota ;)
Mruczą w sieci
Podlinkownik Opiekuna
Sterylizacja
Walcz z bezdomnością
 MiauKot Liczniki odwiedzin Najlepsze Blogi pr pr